Дієта при атеросклерозі
Це хронічна хвороба артерій, що призводить поступово до звуження просвіту і порушення їх функції. 

При вираженому атеросклерозі на перший сніданок варять кашу з вівсяних пластівців «геркулесу» (а ще краще - толокна): 2 - 3 столові ложки крупи з вечора заливають холодною кип'яченою водою і туди ж додають кілька пластин дрібно нарізаних сухих яблук. Вранці варять кашу, додавши в неї 2 - 3 волоських горіха. До 14 год з раціону виключають тверді сири і яйця в будь-якому вигляді. Холестерин в силу біологічного ритму печінки, тонкої і товстої кишки до 14 год не переробляється, а відкладається на внутрішніх стінках кровоносних судин.

Щоб вивести надлишок холестерину, в сезон огірків, коли вони визрівають на грядці, а не в парниках, на перший сніданок бажано готувати пюре з огірків посівних. Чистять 280 - 300 г огірків, натирають на тертці, додають зелень кропу (петрушки, селери).

А з перестиглих огірків (жовтяків) вибирають і сушать насіння. 1 столову ложку насіння запарюють 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, загорнувши в рушник, газети. Воду випивають, насіння з'їдають через 20 хв після їди. Такі курси лікування і профілактики атеросклерозу проводять взимку і навесні.

Можна приготувати огіркову борошно, Смолов насіння на кавомолці, і додавати її вранці у вівсяну кашу. Курс лікування - 2 міс., Профілактики - 1 міс.

У сезон листового салату, що триває близько 1 міс., Потрібно його з'їсти побільше, додаючи у всілякі салати.

Настій з салату: 3 - 4 листи салату заливають (обов'язково вранці) 1 склянкою окропу, настоюють до вечора. Після 18 - 19 год настій випивають, листя можна з'їсти. Рутин, який знаходиться в листках салату, захищає стінки судин від атеросклерозу, ви водить холестерин і дає заспокійливий нервову систему ефект, відновлює правильний ритм роботи серця, знімає екстра систоли, є легким снодійним. Курс лікування - 3 - 4 тижні, але при можливості продовжите лікування до 1,5 міс.

Морська капуста. Рекомендуємо додавати її в салати, пер ші та овочеві страви, оскільки вона багата йодом, іншими мікроелементами і вітамінами. А йод має виражені анти склеротичними властивостями. Показана морська капуста при хронічному запорі.

горох та зелений горошок містять інозит, що дає проти склеротичний ефект і зміцнює м'яз серця. Гороховий суп з сухариками корисний у будь-який час року. Зелений горошок можна додавати в перші страви, в усі салати, овочеві страви, в також використовувати як начинку для пиріжків. 

Чай з висушеного листя сливи, вишні, обліпихи крушиновидної, шипшини коричного, яблуні. Листя заготовляють на зиму. Заварюють суміш як звичайний чай, додаючи висушені плодоніжки вишні, які дають сечогінний ефект. 

При лікуванні атеросклерозу аорти корисні кулеші з пшоном, голубці з пшоном, каша пшоняна, гречані суп, каша, оладки, млинці, 1 - 2 склянки на день киселю з толокна з додаванням в нього соку ягід калини звичайної, горобини звичайної, меду.

У сезон чорної смородини щодня з'їдають 1 / 2 - 1 склянка ягід. З неї готують вареники, налисники, запіканки. Взимку можна використовувати сушені ягоди. Попередньо ягоди замочують і роблять мус, кисіль.

Кисломолочні продукти: кисле молоко, кефір, ряжанка. Якщо є порушення роботи кишечнику, спостерігаються явища дисбактеріозу, корисно використовувати мацоні. 

Страви з вівсяних пластівців «Геркулес» - ефективний засіб профілактики і лікування атеросклерозу артерій, аорти, особливо якщо є захворювання печінки:
«Ранкова радість». Один стакан кислого молока 200 г будь-яких ягід, 2 столові ложки «Геркулеса», 1 / 2 чайної ложки кориці. Все змішують, витримують 30 хв. Можна додавати горіхи;
Загально оздоровчий рецепт. У 16 ч 3 столові ложки «Геркулеса» заливають теплою водою, настоюють до 8 годин ранку. Вранці в кашу додають 3 дрібно подрібнених волоських горіха 1 столову ложку родзинок Воду випивають, горіхи, родзинки, «Геркулес» з'їдають. Курс лікування - 2 - 3 міс. Це корисне засіб після перенесеного інфаркту міокарда, інсульту;
«Яблучне диво». 150 г яблук дрібно нарізають, змішують з 2 столовими ложками «Геркулеса», додають кілька (до 3 штук) подрібнених волоських горіхів. Залишають на 30 хв, за тим з'їдають;
«Сніданок дипломата»: 2 столові ложки «Геркулеса», 100 г соковитих ягід, попередньо пом'ятих. Настоюють 30 хв. Можна додати горіхи, родзинки.

Настоянка з лугової конюшини. Її можна приготувати зі свіжого чи сухого конюшини: 40 г сировини заливають 0,5 л горілки, настоюють 2 міс. П'ють по 20 мл перед обідом і на ніч. Хороший засіб для лікування атеросклерозу.

Мускатний горіх. Його товкти і приймати 4 - 5 разів на день за 30 хв до їди на кінчику чайної ложки. Запивають будь-якими настоями трав, фруктовим чаєм. 

Якщо атеросклероз обтяжений гіпертонічною хворобою, хороші результати дає солі дієта. При наявності виражених набряків необхідно вводити молочні дні (бажано вживати кисломолочні продукти) - кефір, ряжанку, кисле молоко.

Ірга круглолиста звичайна. Дикоросла рослина, хоча в останні роки його вирощують і на садових ділянках. Плоди ірги володіють зміцнює властивістю і оберігають судини від атеросклерозу, знижують згортання здатність крові і попереджають розвиток тромбозу судин. Систематичне вживання плодів ірги розслабляє спазмовані судини, знижує артеріальний тиск, тонізуючи роботу м'яза серця.

Серце зобов'язана наситити кров'ю кожен капіляр. А їх загальна довжина в організмі досягає 100 000 км. Капіляри в 50 разів тонші людської волосини В організмі близько 100 - 160 мільярдів подібних мікросудин. Як важливо, щоб кровоносні судини були еластичними, без відкладень холестерину на внутрішній стінці. Звичайно, великий помічник у роботі м'язи серця - це м'язи скелета. Ось ще чому ми повинні піклуватися про хребет, щоб він «не старів» швидше нашого паспортного віку і не розвивався б остеохондроз.

Болгарський перець (солодкий) незамінний для зміцнення, «чистки» судин. Тут його дію можна порівняти тільки з дивом. Вітамінний склад солодкого перцю унікальний, однак, бажано використовувати його в салати в свіжому вигляді, хоча приготовлені з нього страви також корисні.

Витяжку з насіння моркви посівної і кропу добре використовувати при лікуванні захворювань, пов'язаних з порушенням кровообігу, особливо судин м'язи серця, аорти.

Відвар: 1 / 2 - 1 столову ложку суміші насіння (1:1), подрібненого в кофемолці, заливають 1 склянкою окропу, дають настоятися до охолодження. П'ють по 1 / 3 склянки 2 - 3 рази на день через 30 хв після прийому їжі.

Ще Гіппократ радив лікувати судини листям волоського горіха. Збирати їх слід у червні. Для лікування можна використовувати як свіжі, так і сухе листя.

1 - 2 чайні ложки листя заварюють 1 склянкою окропу, охолоджують. П'ють як чай по 1 / 3 склянки 3 - 4 рази на день у проміжках між прийомами їжі.

Для лікування атеросклерозу, артриту, подагри і сечокам'яної хвороби можна використовувати м'якоть (білу і червону частину) кавуна звичайного. Він активізує діяльність корисних мікроорганізмів кишкової флори, що в свою чергу сприяє виведенню з організму надлишків холестерину. А що міститься в кавунах фолієва кислота в поєднанні з вітаміном С надає виражене противосклеротическое дію.

Фейхоа містить безліч вітамінів і життєво важливих мікроелементів. Вживання її в їжу сприяє лікуванню і профілактиці атеросклерозу

Петрушка кучерява дуже корисна при лікуванні атеросклерозу особливо при супутній гіпертонічної хвороби.

Кукурудзяна олія використовують при лікуванні атеросклерозу, воно сприяє зниженню рівня холестерину в крові. Масло приймають по 50 - 60 г протягом 2 тижнів 1 раз на день, бажано натщесерце вранці.

Огуречнік лікарський, доданий в салати,  покращує їх смак, але і сприяє налагодженню серцевої діяльності при порушенні ритму при слабкості серцевої діяльно сті, особливо при атеросклерозі. 

Суниця лісова і полуниця ефективні засоби при лікуванні атеросклерозу особливо, якщо він супроводжується гіпертонічною хворобою. Тому бажано використовувати сезон дозрівання цих ягід і побільше вживати їх у їжу з метою лікування.

Буряк звичайна особливо гарна при атеросклерозі судин головного мозку, мабуть, тому, що в ній багато йоду, а він вирівнює холестерину-жировий обмін, порушений при атеросклерозі. А за рахунок великої кількості магнію, який міститься в буряку, виявляється судинорозширювальний ефект і тим самим поліпшується мозковий кровообіг.

Систематичне вживання буряку і її соку знижує артеріальний тиск.

Зрілі плоди пасльону чорного корисно вживати в їжу при атеросклерозі та гіпертонічній хворобі - по 5 - 6 ягід на добу. Не більше!

Атеросклероз і гіпертонічна хвороба піддаються лікуванню ягодами агрусу. У сезон бажано з'їдати по 1 / 2 - 2 / 3 склянки ягід.

Материнка звичайна при атеросклерозі та гіпертонічній хворобі нормалізує артеріальний тиск, корисна при ревматичному ураженні судин, при подагрі, крім того, материнка дає і сечогінний ефект.

Настій: 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв, проціджують. П'ють по 1 / 4 склянки 4 рази на день за 20 - 30 хв до їжі.


Категорія: Дієтологія | Додав: fitoterapia (15.01.2011)
Переглядів: 2202 | Теги: Дієта при атеросклерозі