19:58
Соняшник
Соняшник - Helianthus animus L.
Українська назва - Соняшник однолітній, народні назви - Соняшник, солонешнік. 
Сімейство складноцвіті - Compositae. 
З лікувальною метою використовують крайові язичкові квітки і листя. 
Загальновідомий рослина, вирощується майже по всій Україні на полях і городах. 
Запаси сировини дуже великі. Щорічно можна заготовляти десятки тонн квіток, а листя значно більше. Промислові заготовки можливі в усіх степових та лісостепових областях України. 
Листя заготовляють під час цвітіння (червень - липень), обриваючи їх руками без черешків або з черешками не довше 3 см. Вибирають платівки середніх розмірів, не ушкоджені іржею. 
Сушать на горищах під залізним дахом або під навісами з гарною вентиляцією, розкладаючи в один шар на папері або тканини. Іноді розвішують, нанизуючи на шпагат. Вихід сухої сировини 21-25%. 
Сировина складається з цілих або зламаних листя довжиною до 25 см (і більше), з черешками до 3 см, темно-зеленого або бурувато-зеленого кольору. Запах відсутній. Смак злегка гіркуватий. Вологість не вище 13%. У сировина допускається не більше 5% листя з темно-бурими або бурими плямами іржі, 3% листя з черешками довше 3 см і по 0,5% органічних і мінеральних домішок. 
Сухе листя пакують у мішки льноджутовие. Зберігають у сухих, добре провітрюваних приміщеннях на підтоварник або стелажах. Термін зберігання до 2 років. Переконтролю сировина не підлягає. 
Крайові язичкові квітки заготовляють у фазі повного цвітіння, обриваючи їх руками і пухко складаючи в невеликі кошики. 
Сушать без зволікання на горищах під залізним дахом або під навісами з гарною вентиляцією, розкладаючи тонким шаром (1-2 см) на папері або тканині і часто перемішуючи. 
За ГФ-ІХ, ст. 191 сировину складається з жовтих язичкових квіток довжиною 4 - 6 см. Запах слабкий, медовий. Смак злегка гіркуватий, слизовий. Вологість не вище 13%. У сировина допускається не більше 5% бляклих квіток, 1% трубчастих квіток і листочків обгортки і 0,5% органічних домішок. 
Пакують у тюки вагою по 50 кг. Зберігають у сухих, добре провітрюваних приміщеннях на підтоварник або стелажах. Термін зберігання до 2 років. Переконтролю сировина не підлягає. 
Листя і квітки містять гірке речовину, саліцилову кислоту, фарбувальні речовини (каротин, кверціметрін та ін), глікозид ціанідін. У листі є також каучук і смолисті речовини. Використовуються як апетитне засіб, що підсилює діяльність шлунково-кишкового тракту.

Переглядів: 1255 | Додав: fitoterapia | Теги: Подсолнечник однолетний, Соняшник | Рейтинг: 0.0/0